S050X125VAM MP .50" WX1.25" H .38" WHT
The S050X125VAM Die-Cut Self-Laminating Label Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Self-laminating adhesive labels for wire/cable identification include a white print-on area and a clear overlaminate. For use with the MP300 printer. Vinyl. 0.50" x 1.25" (12.7 mm x 31.8 mm). Wire/Cable Size Range 12 - 10 AWG. Color Clear/White. 200 labels per cassette. 1 cassette per package.